ÉLŐ: Dévaványa – Körösladány

Felnőtt együttesünk a Megye I. osztályú felnőtt bajnokság 15. fordulójában a Dévaványa csapata ellen lép pályára, a találkozót Gyomaendrődön rendezik. Az összecsapás előtt csapatunk a negyedik, ellenfelünk pedig a tizenegyedik helyen áll. A mérkőzésről élő szöveges tudósítással jelentkezünk, tartson velünk!

Dévaványai SE – Körösladány MSK 1 – 1 (1 – 0)

Frissítés

Olvasóinknak köszönjük a figyelmet.

Vége

93′   A szögletet Borbély öklözi, ezzel pedig vége is a mérkőzésnek.

93′   Szögletet kap a Dévaványa, előtte Borbélynak kellett hatalmasat védenie egy lövésnél.

93′   Sajnos csúnyán kapu fölé ment a labda.

92′   Szabadrúgást kap csapatunk jó 30 méterre a ványai kaputól, Szalazsán a labda mögött.

90′   Zsömbörgi megint Papp Zs-ot futtata a szélen, éles szögből lő, de rosszul találja el.

GÓL   84′   Zsömbörgi nagyon szépen ugratja ki Papp Zs-ot, aki a védőjét megverve a kapus mellett a kapuba gurít! (1-1)

CSERE   81′   Farkasinszki helyére Szalazsán A. állt be.

81′   Egy az egyben mehet a kapusunkra a Dévaványa játékosa, Borbély nagyot véd, de még a labda ott marad, Marton lövését Nagy S. vágja szögletre.

80′   Szabadrúgást kap a Dévaványa, ebből lehet veszély. Borbély azonban magabiztosan véd.

A mérkőzés hajrájára teljesen feltoltuk a védelmünket, ebben benne van a veszély, de nincs mit tenni.

CSERE   78′   Kajó A. áll be, Szarka Z. ment le.

74′   Nagy helyzet a Dévaványa előtt, Szalai gurította középre a labdát, de Kéki kapuval szemben kapu mellé gurít.

CSERE   71′   Bakos J. lejön a pályáról, a helyén Molnár J., ezzel pedig a felállásunk is variálódott ismét.

70′   Adamecz távoli lövésébe lépnek bele, Borbély kapus könnyedén szedi össze a labdát.

69′   Kukla távoli szabadrúgását védi a hazai hálóőr.

67′   Kéki visszagurítja az alapvonalról a labdát, Adamecz érkezne is, de Nagy S. gyorsabb volt.

66′   Kéki Cs. megy el szélen, be is tört a tizenhatoson belülre, de Borbély kapus remekül szerel.

CSERE   65′   Ernyes helyett Gubucz V. állt be.

CSERE   61′   Kormány L. jön le, Budás G. pedig beáll.

60′   Farkasinszki lövésébe lépnek bele, így Bakos elé kerül a labda, aki közelről eltöri a lövését, így a kapus könnyedén véd.

59′   Papp Zs. ugrott ki remekül, csak kisodródott, a kilépő kapus mellett keresztbe lövi a labdát, de senki sem érkezik.

KIHAGYOTT 11-ES   57′   Tizenegyest kap csapatunk is, Bakos J. a labda mögött: kapufára lövi a labdát, a kapus még bele is ért.

SÁRGA LAP   55′   Marton L. kapott sárgát, csúnya szabálytalanság volt.

51′   Kéki kapott remek indítást, de Borbély remekül jött ki a kapujából.

50′   Bakos szabadrúgása elkerüli a kaput.

50′   Szabadrúgással jövünk a tizenhatosnál, oldalról. Egyébként veszélyes taktikán van csapatunk, három védővel játszunk a 2. félidőben.

SÁRGA LAP   48′   Barna T. színészkedésért sárgában részesül.

SÁRGA LAP   46′   Zsömbörgi is sárgát kap.

46′   Elkezdődött a második félidő.

2. félidő

Félidő

45+1′   Véget ért az első félidő.

45+1′   Hazai szabadrúgás, csúnyán kapu mellé megy.

11-ES   43′   Kéki Cs. értékesíti a büntetőt. (1-0)

PIROS LAP   43′   Tizenegyest kap a Dévaványa, Viczián D. pedig második sárgával kiszáll a játékból.

SÁRGA LAP   40′   Dévaványa részéről is történt egy sárga lap, erről viszont lemaradtunk.

SÁRGA LAP   39′   Viczián D. kapja a mérkőzés első sárgáját.

35′   Jó helyről végezhet el szabadrúgást a Dévaványa, oldalról igaz, de veszélyes lehet. A beadást Borbély öklözi, majd Bakos felszabadít.

33′   Sarokrúgást végezhetünk el, megint nem tudunk középen fejelni, Papp Zs. pedig 17 méterről elvéti a kaput.

32′   Oldalról végeztünk el szabadrúgást, de a labda hiába jött be jól, fejelni most is a Dévaványa játékosa tudott.

31′   Nagy S. lyukat rúgott, mert megpattant a talajon a labda, így Kéki helyzetbe került, de oldalról hiába célozta a hosszút Borbély bravúrosan védett.

28′   Zsömbörgi indította Kormányt a jobb szélen, aki egyből centerezett, Papp Zs. elől mentett a kapus, Bakos elől pedig az utolsó pillanatban szedte fel a labdát a hálóőr.

27′   Szöglettel jöhet csapatunk, a kapus öklözni tud, amit Szarka szed össze, de szerelik a védők, bedobással folytatódik a játék.

25′   Papp Zs. beadása után Szarka Z. fejelt középen, de ez a lehetőség is kapu mellé szállt, nem is kicsit.

21′   Kormányt ugratta volna ki Farkasinszki, Ungi viszont az utolsó pillanatban menteni tudott.

20′   Bakos lépett ki jó ütemben, azonban a passza hosszú lett, így Kormány már csak az alapvonalról tudta visszatenni a labdát, ami senkinek sem lett jó.

18′   Sarokrúgást végzett el a Dévaványa, Marton kapásból kapu fölé tüzelt.

15′   Bakos egy bedobás után keresztbe lőtte a labdát, a hosszún érkező Papp Zs. pedig kicsivel lemaradt a lasztiról. Nagy lehetőség volt…

14′   Eljutottunk ugyan a dévaványai kapuig, de Juhász beadására senki sem érkezett, ebből pedig lehetett volna egy hazai kontra, de Kékinek roppant hosszan passzoltak a társak.

Az első tíz perc alapján azt mondhatjuk, hogy a két csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, egyik sem rohanta le a másikat.

9′   Kapuban a labda, azonban Ernyes leshelyzetből lőtt a kapunkba egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után.

7′   A másik oldalon Juhász adta középre a labdát, ezt is lehúzza a kapus, közben a dévaványai kontrát Farkasinszki állította meg remek keresztezéssel.

5′   Oldalról végezhetett el szabadrúgást a Dévaványa, Adamecz beadását Borbély öklözte, majd a kipattanót Somogyi T. csúnyán mellé lőtte.

5′   Most a Dévaványa végzett el szögletet, a rövidre lőtt labdát pedig Bakos vágta ki.

4′   Jól jön be a sarokrúgás, de senki sem tud fejelni, a kapus lehúzza a lasztit.

3′   Kukla lőtt kapura 25 méterről, a kapus szögletre ütötte a labdát.

3′   Kormány beadását fejelte ki a hazai védő, egyelőre nálunk volt a labda ebben a pár percben.

1′   Elkezdődött a mérkőzés, csapatunk végezte el a kezdőrúgást.

1. félidő

A két csapat összeállítása:

Dévaványai SE: Szász D. – Kálai B., Tóth M., Adamecz I., Kéki Cs., Ernyes R., Szalai B., Somogyi T., Ungi A., Marton L., Barna T.; kispad: Sági B., Kovács Gy., Pálfi J., Gubucz V.

Játékosedző: Kovács Gy.

Körösladány MSK: Borbély Z. – Juhász D., Viczián D., Nagy S., Kukla Zs. – Papp Zs., Szarka Z., Farkasinszki L., Zsömbörgi M., Kormány L. – Bakos J.; kispad: Kasik V., Kajó A., Fülöp K., Vincze Gy., Molnár J., Szalazsán A., Budás G.

Vezetőedző: Somogyi János

A hétvége eddigi eredményeit ITT tekintheti meg!