U19: Megismétlődik a tavalyi döntő

Csapatunk tegnap a Nagyszénási SE csapatát fogadta a Békés Megyei Ifjúsági Kupa elődöntőjében.

A Kersztesi János által edzett csapat most teljes kerettel tudott kiállni a mérkőzésre, így szerepet kaptak az első csapat kereténél figyelembe vett játékosok is.

Csapatunk semmit nem bízott a kezdő sípszó után a a véletlenre, az első perctől a kapujához szegezte a vendégcsapatot, akiknek így minden erejüket lekötötte a védekezés.

A védekezésük jól működött, ha pedig nem, akkor Valuk kapus vagy a kapufa kisegítette őket.

Aztán a 39. percben más semmi nem segített, egy szép egyéni alakítás végén Jánovszki megszerezte a vezetést. (1:0)

A második félidő is hasonló mederben folytatódott, viszont látszott, hogy a vendégek erejét a védekezés teljesen felőrli, egyre több hibát vétettek, melyet csapatunk aztán jó arányban ki is használt.

Így Cservenák a 68. percben közelről begyötörte a második gólunkat (2:0),

Majd Jánovszki megszerezte a saját maga második gólját. (3:0)

A 86. percben pedig Szántó Bence is bevette a vendégek kapuját. (4:0)

Csaptunk így bekerült a Békés Megyei Ifjúsági Kupa döntőjébe, amely május 23-án kerül megrendezésre 16 órától, Békéscsabán a Kórház utcai Stadionban.

Ellenfelünk az a Gyomaendrőd lesz akikkel tavaly is játszottuk a kupadöntőt, akkor nagy küzdelemben sikerült 1:0 arányú győzelmet aratnunk!