A Megye I. és Megye II. hétvégi krónikája

Öt piros lapot hozott a szombati Megye I-es játéknap, ahol a Szarvas megnyerte első tavaszi meccsét, kikapott a Kondoros idegenben, lépéselőnybe került sikerével a Füzesgyarmat. A Mezőhegyes háromszor is vezetett, mégsem nyertek. A második vonalban a felsőházi csapatok jól szerepeltek.

Megye I.

Mezőkovácsháza – Szarvas 0 – 6 (0 – 3)
Somogyi J. a 9., a 85., Balázs J. (ög.) a 11., Nagy D. a 34., a 63. és Viszkok D. a 71. percben.
Kiállítva: Bíró T. (Mezőkovácsháza) a 39. percben.

Szombaton megtört a jég Szarvason is, hiszen a csapat magabiztosan nyert a Mezőkovácsháza otthonában. Az első félidőben háromgólosra duzzadt a vendégek előnye, ezt tetézte az is, hogy a teljes második félidőt emberelőnyben játszották le, amit már nem bírt el a Mezőkovácsháza. Így a Mezőhegyest visszaelőzve, az ötödik helyre lépett előre a Szarvas.

Szeghalom – Füzesgyarmat 2 – 7 (1 – 3)
Tóth G. a 18., Mező S. a 63. ill. Urbán S. a 25., Domokos A. a 27., a 60., Kiss Cs. a 35., Bajnók I. az 57., Gyáni R. a 79. és a 88. percben.
Kiállítva: Bányai P. (Füzesgyarmat) a 72. percben.

A kezdésnél kicsit beragadt a Füzesgyarmat, hiszen Tóth G. góljával a Szeghalom magához ragadta az előnyt. Ez az előny sokáig nem tartott, mert Urbán büntetőből egyenlített, majd szépen lassan magához vette a kezdeményezést a füzesgyarmati csapat. A szünetben már két góllal vezettek és a folytatás sem maradt el, a végére 7-2 arányban nyertek, igaz tíz emberrel fejezték be a rangadót. Sikerük már csak azért is értékes, mert a Kondoros ebben a fordulóban nem tudott nyerni, így előnyük három pont az élen.

Rákóczi Vasas – Kondoros 3 – 2 (2 – 1)
Tasi R. a 9., Lakatos E. (ög.) a 13., Nyéki B. a 60. ill. Lakatos E. a 38. és Borgulya T. a 92. percben.
Kiállítva: Szabó N. a 85. ill. Süli A. a 68. percben.

Az első negyedóra után nagy hidegzuhanyt kapott a Kondoros, hiszen ennyi idő elteltével már két góllal vezetett a Rákóczi. A félidőre Lakatos E. találatával szépített a KOTE, majd a fordulás után újra az orosházi klub volt eredményes. Három-egyes hazai vezetésnél emberhátrányba került a Kondoros, amit a hazaiak a hajrában kiegyenlítettek. Végül a 92. percben Borgulya még szépíteni tudott, de az egyenlítésre már nem maradt idő. Így a Kondoros három pont hátrányba került a Füzesgyarmattal szemben, a Rákóczi pedig a Füzesgyarmat után a Kondorost is legyőzte hazai pályán.

Dévaványa – Jamina 0 – 0

A gólok elmaradtak erről a mérkőzésről, pedig mindkét fél számára jól jött volna egy esetleges siker. Kérdés, hogy az egy ponttal hol elégedettek jobban, annyi biztos viszont, hogy a Jamina maradt a kilencedik, a Dévaványa pedig a tizenegyedik helyen.

Szabadkígyós – Mezőhegyes 4 – 3 (1 – 2)
Piti L. a 25., a 91., Futaki K. a 64., Szabó Z. a 85. ill. Mátó A. a 17., Ács L. a 30. és Szlovák N. a 66. percben.
Kiállítva: Szabó Á. (Mezőhegyes) a 88. percben.

Fordulatos mérkőzést játszott egymással a két csapat, a Mezőhegyes háromszor került előnybe a kilencven perc során, de mindháromszor visszajött a meccsbe a Szabadkígyós, utoljára a 85. percben egyenlítették ki az állást. Az utolsó percekre emberhátrányba került a Mezőhegyes, a hazaiak pedig a hosszabbításban megszerezték a győztes gólt is. A Szabadkígyós tehát úgy nyert ezen a meccsen, hogy szinte egy percig sem vezettek a találkozón. A vendéglátók egy helyet javítottak, a vendégek egyet rontottak a tabellán.

Vasárnap

Tótkomlós – Körösladány 0 – 4 (0 – 2)
Gólszerzők: Zsömbörgi M. a 25., Farkasinszki L. a 40., Papp Zs. a 80. és a 85. percben.

Lendületes kezdés után megült a játékunk az első félidő derekán, de aztán Zsömbörgi fejes gólja megtörte a jeget. A szünetre már magabiztos kétgólos előnnyel mentünk, a fordulás után pedig a hajrában eldöntöttük a három pont sorsát.

Megye II.

Újkígyós – Kunágota 3 – 1 (1 – 0)
Sódar G. a 33., Horváth Z. a 47., Sóstai G. (ög.) az 55. ill. Hajdú N. a 74. percben.

Csorvás – Doboz 0 – 3 (0 – 2)
Sztojka Zs. a 10., Kopács Zs. a 25. és Kacsala N. a 82. percben.

Okány – Békés 2 – 6 (0 – 4)
Molnár J. a 64., a 90. ill. Reszelő J. a 28., a 33., László N. a 34., Kardos I. a 38., 68. és Reszelő M. a 47. percben.

Sarkadkeresztúr – Sarkad 1 – 2 (0 – 1)
Zsoldos Z. a 79. ill. Jenei G. a 31. és az 52. percben.
Kiállítva: Tóth L. (Sarkad) a 68. percben.

Atletico Békéscsaba – Békéscsabai MÁV 0 – 4 (0 – 1)
Tokai K. a 28., Novák N. a 68., a 85. és Sipiczki A. a 77. percben.

Békésszentandrás – Gyomaendrőd 4 – 1 (3 – 0)
Lós I. a 18., Sajben G. a 29., a 43., Rácz R. a 85. ill. Békési N. a 64. percben.

Csanádapáca – Lőkösháza 1 – 3 (1 – 1)
Matyelka T. a 19. ill. Mag J. (ög.) a 34., Szilágyi Zs. a 60. és a 83. percben.
Kiállítva: Korcsok M. (Lőkösháza) a 82. percben.