ÉLŐ: OMTK-ULE – Körösladány MSK

Péntek késődélután felnőtt csapatunk Orosházán lép pályára, az OMTK-ULE Megye II-es csapata ellen. A klub tavaly alakult, a mérkőzés apropója pedig nem más, mint az országos Magyar Kupa sorozat első fordulója. Cikkünkben élőben követheti a találkozó történéseit.

OMTK-ULE – Körösladány MSK 1 – 2 (0 – 2)

Frissít

Olvasóinknak köszönjük a megtisztelő figyelmet!

93′   Vége az izgalmaknak, csapatunk egygólos sikere továbbjutást ért az orosházi hőségben.

91′   A hazai támadó távolról elvégzett szabadrúgása nem talál kaput.

90′   Három perc lesz a ráadás.

SÁRGA LAP   89′   Juhász D. sárgát kap lerántásért.

88′   A meccs végére kicsit mintha kapkodnának a csapatok, de ez érthető, hiszen egy gól, essen az itt vagy ott, eldöntené a párharcot.

SÁRGA LAP   85′   Viczián D. kap sárgát, lapok terén így újra egál a meccs.

84′   A szögletet újabb szöglet követte, sajnos nem sikerült fejelni a második beadásnál sem.

CSERE   83′   Kovács le, Harmati be, hazai oldalon. Nincs több cseréje egyik vezetőnek sem.

83′   Sarokrúgással folytatódik a játék, amit mi végzünk el, de csak az orosházi csere után.

CSERE   81′   Kristóf G. érkezik Zsíros helyére.

79′   Közben már ígéretes akció a másik oldalon, a hazai támadó lefordul védőjéről, lövését azonban Nagy védi.

78′   Hajdu szabadrúgása a sorfalban halt el ismét.

SÁRGA LAP   78′   Futaki is besárgul, Papp Zs. ellen szabálytalankodott. Ígéretes lehetőség előtt csapatunk.

76′   Jól jön középre a beadásunk, Knyihár fejese viszont kicsivel célt téveszt.

75′   Izgalmas negyedóra elé nézünk…

CSERE   72′   Buza B. és Mucsi is elhagyja a pályát. A beállókat nem sikerült beazonosítani…

72′   Buza ziccerben ugratta ki Mucsit, aki egy az egyben vihette a kapusra, de Nagy B. hatalmasat véd.

67′   Szögletet végezhetünk el: öklöz a kapus, végül pedig Kovács szabadít fel.

65′   Nagy helyzet marad ki ismét. Zsíros adta be a lasztit, de középen ketten is lemaradtak róla.

CSERE   62′   Kékinek utolsó labdaérintései voltak ezek, a helyét Szarka Z. veszi át.

61′   Nagy kapus üti ki a beadást. Kéki a szabadrúgás után visszatér a pályára, labdát is szerez, majd Burai Papp Zs-ot hozza ziccerbe, de a kilépő játékost utoléri Szabó így pedig elhibázza a hatalmas lehetőséget.

SÁRGA LAP   60′   Zsömbörgi M. a második sárga, ebben egál az állás a csapatok között. Oldalról rúghat szabadrúgást az Orosháza.

59′   Tíz emberrel töltjük ezeket a perceket, mert Kékit ápolni kell az ellene elkövetett sárga lapos belépő után.

SÁRGA LAP   57′   Szabó N. kapja a meccs első sárgáját.

55′   Jól kanyarodik a laszti, a tömegben mintha Zsíros fejelt volna, a léc mentette meg a hazaiakat a góltól.

CSERE   55′   A szabadrúgás előtt cserélünk. Laksteter helyére Burai áll be.

55′   Kicsúsztatják a beadást a védők, Kéki összeszedi a lecsorgót, de szabálytalankodtak ellene, így szabadrúgással jövünk.

54′   Papp Zs. hagyja le védőjét, beadása azonban nem jut el Kékihez, szögletre mentenek a hazaiak.

GÓL   50′   Sajnos szépít az Orosháza. Egy bal oldali beadásra van érkező. (1-2)

48′   Papp Zs. távoli próbálkozása szállt kapu mellé.

46′   Kettő-nullás előnyről várjuk a folytatást, a második játékrészt a hazaiak kezdték.

2. félidő

Félidő

45+2′   Jól jön be a labda, Papp Zs. lövése viszont távolról célt téveszt. Ezzel vége is az első félidőnek.

45+1′   Szöglettel jövünk a hosszabbítás első percében.

42′   Buza tör kapura Viczián mellett, lövése azonban elkerüli a kaput. Kicsit kapkodva játszunk most, csapatunknak jól jönne a szünet.

41′   Eladtuk a labdát hátul, Buza jó 25 méterről rúgja kapura a labdát, de nincs belőle veszély. Ezek az Orosháza percei.

40′   Mucsi rúgta középre a pöttyöst, ez azonban Kányának hosszú volt, így kirúgással jövünk.

38′   Nagy B. öklözi ki a labdát, ami marad az orosháziaknál. Ebben a pillanatban Juhásznak kellett Buza B. elől mentenie.

37′   A vendéglátók is szabadrúgást kapnak szélről, ezt középre lehet ívelni: Knyihár szögletre tisztázott.

36′   Kéki – Laksteter – Papp Zs. játszott össze, sajnos az akció végén Laksteter nem tudta célba venni a kaput, nagyon betömörültek a hazaiak.

34′   Az öngól után is az orosháziak kapuja előtt folyik a játék, az előbb Laksteter cselezgetett volna a tizenhatoson belül, de a túlerő győzött.

ÖNGÓL   31′   A sarokrúgás után öngóllal növeljük az előnyünket. (0-2)

30′   Laksteter lő kapu fölé egy szabadrúgást, beleérnek, így szöglettel jövünk.

29′   Kékinek kellett egy beadást kifejelnie.

26′   Oroháza jön majd szabadrúgással a saját térfeléről.

25′   Ebből a sarokrúgásból sincs komolyabb veszély.

24′   Hazai szabadrúgást kellett ismét lehúznia Nagy kapusnak. Talán megnyugtató lenne még egy gól. Közben már szöglettel jön csapatunk.

20′   Zsömbörgi remekül futtatja Zsírost, ő visszapasszol Pappnak, akinek lövésébe belelép az egyik védő.

18′   Papp Zs. és Laksteter összjátéka után előbbi került a kapussal szembe, de bravúrral védett a lövésnél a hálóőr. Szöglettel folytatódott a játék, a védők kifejelték a beadást, Papp Zs. pedig a lecsorgót csúnyán fölé lövi.

14′   Veszélyes helyzet a kapunk előtt, Mucsi tört be a tizenhatoson belülre, de szerencsére Juhász utolérte ellenfelét és menteni tudott.

12′   Nagy B. kapusunk is labdába ér, egy előreívelést húzott le könnyedén. Reméljük sok dolga nem lesz ma kapusunknak.

11′   Tartjuk, járatjuk a labdát, próbáljuk feltörni a masszív orosházi védelmet.

GÓL   8′   GÓÓÓL! Kéki találatával vezetünk! Formás akció végén sok lábon járt a labda, Papp Zs., Laksteter és Ruzsa is labdába ért, mielőtt Kékit hozták játékba a szélen, aki okosan a hálóba helyezte a pöttyöst. (0-1)

7′   Hajdu rúgta el végül, a labda elhalt a sorfalban, viszont a visszaszerzett lasztit Zsíros emelte középre, Laksteter viszonylag tisztán fejel, de kapu fölé.

6′   Kékit buktatják a tizenhatos előtt, jó helyről kapunk szabadrúgást. Ruzsa, Hajdu, Laksteter a labda mögött.

4′   Előbb Juhász, majd Zsíros próbálkozott beadással, egyikből sem lett veszély, utóbbiból próbált kontrázni az Orosháza, de hamar elhalt a lehetőség. Jobbára eddig nálunk van a labda.

1′   Útjára indult a labda, a 2017/18-as szezonban először. Csapatunk kezdte a találkozót.

1. félidő

A két csapat összeállítása:

OMTK-ULE: Marunák L. – Debreceni P., Kovács D., Buza B., Kánya P., Deli L., Futaki K., Mucsi D., Elekes K., Szabó N., Horváth M., kispad: Téglás M., Kolozsvári Cs., Bogán P., Kasza I., Harmati A., Barna M., Fejes F.

Vezetőedző: Czollner Gábor

Körösladány MSK: Nagy B. – Zsömbörgi M., Viczián D., Knyihár D., Kéki Cs., Papp Zs., Zsíros P., Ruzsa Z., Juhász D., Hajdu Zs., Laksteter J.; kispad: Kajári A., Farkasinszki L., Kristóf G., Szarka Z., Burai I. D.

A Magyar Kupa első fordulója következik, melyben csapatunk is érdekelt. A szombati nap párosításai: Szarvas – Jamina, Gyulai Termál – Méhkerék, Dévaványa – Vésztő, Nagyszénás – Mezőhegyes