ÉLŐ: Okány – Körösladány kupamérkőzés

A Békés Megyei Kupa kiírásának második fordulójában, az Okány otthonában lép pályára felnőtt csapatunk. Az 1. fordulót kiemelés miatt kihagytuk, míg az okányiak a Békést búcsúztatták. Ma délután csak győzelem esetén léphetünk a következő körbe. A 17 órakor kezdődő mérkőzést kövesse velünk élőben!

Okány KSK (Megye II.) – Körösladányi MSK 1 – 3 (1 – 1)

Frissítés

Olvasóinknak köszönjük a figyelmet!

91′   Véget ért a mérkőzés, ezzel a győzelemmel csapatunk a következő fordulóba jutott.

89′   Szabadrúgást kap az Okány, szinte szögletet végezhetnek el a hazaiak. Veszély nem lett belőle, kirúgással jöhet Kajári kapus.

87′   Hajdu próbálkozik lövéssel távolról, de kapu fölé megy csúnyán.

CSERE   81′   Kopács is lejön, helyére Kósa áll be.

81′   Elek T. járt már a kapunk előtt, visszapasszolt Kopácsnak, aki cselezett a kapunk előtt, de Hajdu szerelte végül.

79′   Jánki lép ki, de beadását Kajári kapus lehúzza.

CSERE   76′   Kocsis lejön, Gonda pedig beáll a hajrára a hazaiaknál.

GÓL   76′   Burai lép ki a szélen, végig viszi a labdát, keresztbe passzol majd Kéki érkezik és gólt lő. (1-3)

75′   Szabadrúgást kap az okányi csapat, Kopács beadását viszont Kéki kifejeli.

SÁRGA LAP   74′   Bende B. kap sárgát. Burai ellen szabálytalankodott a játékos.

GÓL   70′   Kristóf végzi el a szabadrúgást, okosan a kapuba teker. (1-2)

69′   Kéki elől sikerül felszabadítaniuk a hazai védőknek. Közben szabadrúgást kaptunk jó helyről.

SÁRGA LAP   62′   Kopács Zs. is besárgul.

59′   Sarokrúgást végezhetünk el ismét. Ebből komoly veszély nem lett végül.

A második félidő első negyedórájában úgy látszik, hogy a hazaiak inkább a védekezésre fogják helyezni a hangsúlyt, érthető módon, hiszen a döntetlen számukra kedvező.

55′   Burai passzolt Hajdunak, aki éles szögből lőtt, de beleért lábbal a védő, majd szabadrúgást kaptak a hazaiak.

50′   Farkasinszki beadását Kéki veszi át a tizenhatoson belül, de végül játékosunk nem tudott lövéssel próbálkozni.

49′   Hajdu lő kapura rögzített helyzetből, de nem talál kaput.

CSERE   46′   Cseréltünk félidőben, íme a cserék: Laksteter J. – Takács B., Kovács F. – Kéki Cs., Paulik Á. – Zelenyánszki L., Komódi B. – Knyihár D.

46′   Elkezdődött a második félidő is, amit csapatunk kezdett.

2. félidő

Félidő

45+1′   Véget ért az első játékrész, rövid szünet után folytatódik a találkozó.

45+1′   Kocsis íveli be a labdát a kapunk elé szabadrúgásból, de Kajári biztos kézzel fogja.

SÁRGA LAP   45′   Paulik Á. kap sárga lapot.

42′   Hajdu passzolt Laksteterhez, aki középre adta a labdát, de csakúgy mint a másik oldalon, ezt is kifejelik a védők.

41′   Szabadrúgást fejel ki Laksteter a kapunk elől, majd Varga T. lő, de nem találja el a kapunkat.

40′   Rábai labdaszerzése után Elekhez került a labda, aki középre ívelt, de Kajári lehúzta a beadást.

A gól jót tett a hazaiaknak, hiszen sokkal lelkesebben játszanak azóta. A félidőből már csak bő öt perc van hátra.

GÓL   37′   Elek T. tudott lefordulni védőnkről, majd az üresen érkező Jenei elé passzolt, aki gólt ért el. (1-1)

34′   Kovács tud lefordulni védőjéről, de lövése nem talált kaput.

32′   Laksteter lövésébe lépnek bele a védők, de így is nálunk maradt a labda, majd Kovács tört be a tizenhatoson belülre, a beadása a kapuson túljut, de Hajdu elől egy védő felszabadít.

28′   Hajdu szabadrúgása középre ment, így védeni tudott a kapus, majd összeszedjük a kipattanót és Komódit hozzák a társak lövőhelyzetbe, de ez sem veszélyes.

SÁRGA LAP   28′   Burait buktatták a tizenhatos előtt, Jenei kapott sárga lapot ezért.

SÉRÜLÉS   25′   Komódit kell ápolni ezekben a percekben, reméljük, hogy tudja folytatni a játékot.

A bajnokságban hétvégén Kondorosra utazik csapatunk, ez lesz az első tétmérkőzésünk a rájátszásban. Továbbjutás esetén pedig a következő kupaforduló április 18-án (szerda) lesz.

19′   Ismét sarokrúgás, Laksteter fejelni is tud, már sokan gólt láttak, de a kapus mégis meg tudta fogni a gólvonal előtt a labdát.

17′   Szép játék végén Kristófot szereli egy védő, így most mi végeztünk el szabadrúgást. Komódi tud lőni, de egy védő még beleér, így pedig a kapufáról hagyja el a játékteret a laszti.

16′   Sarokrúgást végzett el az okányi csapat is, ezt Laksteter kivágja, újabb szögletre. A következő már veszélyesebbnek tűnt, de nem lett belőle lövés.

14′   Az utóbbi pár percben az Okány próbálkozik helyzetek kialakításával. Most szabadrúgást kaptak a hazaiak, távol a kapunktól, a labdát viszont a sorfalba rúgja a hazai játékos.

10′   Elek T. jut el a tizenhatosunkig, lövésre vállalkozik, de Kajári kapus védi a próbálkozást.

9′   Letámad csapatunk, az okányiak az első tíz percben beszorultak a kapujuk elé.

6′   Burai beadásába lépnek bele a védők, újabb szögletet végezhettünk el. A védők viszont kivágják a középre ívelt labdát, majd Hajdu újabb beadása is hasonló sorsra jut.

GÓL   4′   GÓÓÓL! Komódi felpassza után Burai fordult le védőjéről, majd 22 méterről szép gólt lőtt. (0-1)

Fontos megemlíteni, hogy a versenykiírás értelmében csak győzelem esetén juthatunk tovább a következő fordulóba, melynek párosításait április 6-án sorsolja ki az MLSZ megyei igazgatósága.

1′   A középkezdés után labdát szereztünk, és máris szögletet végezhettünk el, ebből viszont veszély nem lett.

1′   Elkezdődött a találkozó, az okányiak indították útjára a labdát.

1. félidő

A két csapat összeállítása:

Okány KSK: Kurta L. – Varga T., Rábai M., Kocsis Z., Bende B., Elek T., Kurta L., Papp B., Kopács Zs., Ruzsa L., Jenei G.

kispadon: Máté Z., Krucsó M., Gonda L., Puporka E., Kósa B., Balogh E., Jánki I.

vezetőedző: Kocsis Zoltán

Körösladányi MSK: Kajári A. – Viczián D., Farkasinszki L., Komódi B., Ruzsa Z., Paulik Á., Kristóf G., Hajdu Zs., Laksteter J., Kovács F., Burai I. D.

kispadon: Nagy B., Zsömbörgi M., Knyihár D., Takács B., Zelenyinszki L., Zsíros P., Kéki Cs.

vezetőedző: Fodor Sándor