Igazi derbikkel zárul az első osztály, Békésen is nagy lesz a tét

Szarvason az éllovas Füzesgyarmat vendégszerepel majd, míg Körösladányban a harmadik helyen álló Rákóczi Vasas fog meccselni. Mindkét derbi izgalmas és érdekes lehet, valamint a tavaszi folytatásra is hatással lehetnek ezek az eredmények. A Megye II-ben az utolsó előtti fordulóban csap össze a jelenlegi listavezető a címvédővel.

Megye I.

Szarvas – Füzesgyarmat
Jv.:
Arad megye
szombat, 13:30

A Füzesgyarmat ugyan remekül szerepel a bajnokságban, a tabellát is vezeti, de az utóbbi hetekben a csapatot meg tudják fogni az ellenfelek, így Szarvason is lehetnek nehéz pillanatai a Sárréti csapatnak. A szarvasiaknál tét lehet a harmadik hely is, amit csak győzelem esetén érhetnek el, míg a Füzesgyarmat első helye vélhetően bármilyen eredmény esetén megmarad, ettől függetlenül nyugodtabban mehetnének a téli szünetre, ha megmarad a három pont előnyük. A találkozó érdekessége, hogy a két csapat előző öt párharca döntetlennel zárult.

Góllövők:

Somogyi János és Nagy Dávid (13-13 gól) vs. Bajnók Imre és Miklya Miklós (11-11 gól)

Megye I.

Körösladány – Rákóczi Vasas
Jv.:
Jász-Nagykun-Szolnok megye
szombat, 14:00

Mindkét csapat jól szerepel a bajnokságban, és ennek a mérkőzésnek igazi komoly tétje is lesz, hiszen győzelem esetén a vendégek biztosan a harmadik helyen telelnének, míg csapatunk a dobogóra már nem érhet oda, de pontszámban felzárkózhatnánk az élmezőnyre, ha nyernénk. Csapatunk igazi erőssége a hazai környezet, de ősszel a Rákóczi Vasas védelme az egyik legjobb a megyében. Pikáns mérkőzés lehet ebből.

Góllövők:

Bakos József (11 gól) vs. Tasi Róbert (11 gól)

Megye II.

Békés – Lőkösháza
Jv.:
Sechna Gábor

Idén ősszel nagyon jól megy a Békésnek, ezt az eredményeik is mutatják, magabiztosan vezetik a bajnokságot. A címvédő Lőkösháza megy hétvégén Békésre, ahol muszáj lesz pontot szerezniük, mert egy békési siker esetén nagyon leszakadna a címvédő az éllovastól. A jelenlegi harmadik helyezett megnehezítheti a békésiek dolgát, de a hazai csapat annyira lendületben van, hogy kérdéses, hogy az idegenben gyengébben szereplő lőkösháziak tudnak-e borsot törni ellenfelük orra alá.