Kupadöntőben az U19-es csapatunk!

A Szarvasi FC 1905 csapatán át vezetett az utunk a döntőbe. Keresztesi János vezető edző már a csapat összeállításánál gondokba ütközött, nem számíthatott az előző napi edzésen megsérülő Vajda játékára, míg Almási és Lipcsei pedig kisebb sérüléssel lépett pályára. Csapatunk a mérkőzés elejétől irányította a játékot nem sok teret engedett a vendégcsapatnak. A 19. percben ennek meg is lett az eredménye amikor Almási beadásából a jókor érkező Lipcsei szerezte meg a vezető gólunkat. Továbbra is mezőfölényben játszottunk, igyekeztünk megszerezni a második gólunkat is. Erre a második félidő 54. percéig kellet várni amikor Szabó László szánta el magát a lövésre és hatalmas gólt ragasztott a felső sarokba. A Szarvas próbálkozott fokozni az iramot, de a játékukban nem volt benne a gól. Így volt ez egészen a 73. percig amikor egy védelmi megingást kihasználva Moleri bevette a kapunkat. A gól megtörte a csapatunkat, míg a vendégek pedig erőre kaptak. Jól védekeztünk és reményteli kontrákat vezetünk, több alkalommal is lezárhattuk volna a mérkőzést. Így értünk el a mérkőzés 89. percében ahová egy újabb védelmi megingás segítségével, egy felesleges szabálytalanságot követően gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Novodomszky kiegyenlített. Sajnos a gólörömbe bele is sérült a játékos miután összefutott saját játékostársával, mentőt kellett hívni hozzá. Innen is jobbulást kívánunk neki! A hátra lévő percekben csapatunk a kapujához szögezte a vendégeket, de a létszámhátrányban hősiesen védekezve sikeresen kihúzták a döntetlent, így jöhettek a büntetők. A büntető lövések során kapusunk Kardos Levente megmutatta, hogyan kell 11-est védeni, hiszen két alkalommal védte a büntetőt, míg két alkalommal mellé rúgták a szarvasiak. Mi sem remekeltünk a rúgások során, de Talpalló Ákos és Szabó Milán értékesített a saját büntetőjét, így 2:0 arányban megnyertük a büntető párbajt és a megyei ifjúsági kupa döntőben a Gyomaendrőd csapatával találkozunk majd!